Lip 182017
 

W dniach 27-28 maja w Międzychodzie  oraz 4-5 czerwca 2017 r. (okolice Poznania), dziewięcioro Członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW) miało okazję  przeszkolić się w ramach I Kursu Taktyczno–Strzeleckiego dla WSSW, prowadzonego przez byłych operatorów jednostek specjalnych w tym. in. JW GROM i JWK Lubliniec. 

Szkolenie prowadził A.K.Kisiel były operator GROM, który rozpoznawalny stał się po wydaniu własnej książki pt. „Trzynaście moich lat w JW GROM” oraz Ernest Wojtkowicz były operator Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublinca. W kursie pomagali również inni instruktorzy, których danych nie możemy opublikować.

Uczestnicy w ramach kursu uczyli się zarówno zielonej taktyki (działania w obszarach leśnych) jak i czarnej (działanie w terenie zurbanizowanym). Poznali  m.in. zasady postępowania z bronią palną, pozycje strzeleckie, tzw. skryte podejście, wejście do budynku, szturmowanie pomieszczeń,  znaki komunikacyjne manualne itp. Ponadto oddali setki strzałów z broni palnej. Trening odbył się głównie na karabinkach szturmowych: Heckler&Koch G36 oraz AK -47. Każdy z kursantów  otrzymał dyplom podpisany przez prowadzących szkolenie.

To dla nas zaszczyt,  że nasi klubowicze mogą szkolić się u tak wybitnych ekspertów. Jednocześnie zapewniamy, iż to nie jednorazowe przedsięwzięcie. WSSW na czele z Robertem Budnym podjęło bardzo bliską współprace z wyżej wymienionymi ekspertami.

Już w tym roku odbędzie się wspólny obóz WSSW i ITF XIII zapraszamy: http://www.wssw.poznan.pl/oferta-i-oboz-militarny-wssw-i-tfi13-22-27-08-2016-r/

 

 

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.