Stopnie Krav Maga International Federation

 

W początkowym okresie istnienia KRAV MAGA jego twórca Imi Lichtenfeld nie używał podczas treningu pasów, znanych ze wschodnich sztuk walki, gdyż uważał system za militarny. Jednak poszukując uznania wśród innych systemów walki, stworzył system pasów oparty na judo (biały – żółty – pomarańczowy – zielony – niebieski – brązowy – czarny).
W latach 90. XX wieku Imim targały obawy, czy system pasów powinien znajdować się w KRAV MAGA oraz czy ich używanie miało realistyczne i praktyczne znaczenia. W rezultacie po jego śmierci, system stopni został zachowany w każdej z federacji-córek, część z nich nadal używa pasów podczas treningu, a cześć zupełnie z nich zrezygnowała. Niekiedy kolory pasów traktuje się jedynie jako formalne oznaczenie stopnia na certyfikacie, lecz nie nosi się ich na treningach.

W federacji Alain Formaggio – Krav Maga International Federation obowiązuje poniższy system stopni:

Zrzut ekranu 2015-04-04 19.17.13

Egzaminy organizowane są cyklicznie 3-4 razy w roku. Nie są one obowiązkowe. Do udziału w egzaminie dopuszczeni są uczestnicy zajęć, którzy regularnie biorą udział w treningach, szkoleniach i seminariach, nieustannie podnoszący swój poziom zaawansowania.

Tytuły i stopnie instruktorskie Krav Maga International Federation (KIF) nadawane po ukończeniu kursów instruktorskich:

Zrzut ekranu 2015-04-04 19.20.28