Niezbędnik treningowy

 

Na pierwszy trening (bezpłatny) wystarczy zabrać ze sobą dowolny strój sportowy:

  • czarna koszulka z krótkim rękawem,
  • czarne spodnie dresowe lub bojówki ,
  • obuwie sportowe,
  • butelkę wody, do uzupełnienia płynów w trakcie zajęć.

Chcąc regularnie uczestniczyć w zajęciach należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Nie muszą Państwo kupować wszystkiego od razu. Najlepiej zaopatrz się w sprzęt w kolejności jaka jest podana poniżej. W doborze odpowiednich akcesoriów indywidualnie do trenującego pomoże instruktor prowadzący zajęcia. Istnieje też możliwość zamówienia u niego wszystkich przedstawionych ochraniaczy. Tylko u nas dostępne są ochraniacze z logo naszego klub!

Suspensor – ochraniacz na krocze

DSCF1584

Ochraniacz strefy kroku, czyli tak zwane suspensorium. Wiele technik samoobrony kończy się atakiem na krocze napastnika, więc bez tego sprzętu trudno sobie wyobrazić bezpieczny trening.

Ochraniacz zębów

zeby

Ochraniacze na górną szczęke. Posiadają ergonomiczną formę i bardzo przyjemny miękki materiał.Dopasowanie następuje po zanurzeniu w gorącej wodzie. Plastyczny materiał należy lekko przygryźć i dopasować do kształtu szczęki. Zahartować w zimnej wodzie.

Rękawice do grapplingu

rekawice

Mają zastosowanie w technikach samoobrony gdzie pojawiają się różnego rodzaju chwyty i uderzenia oraz przy sparingach w walce we wszystkich płaszczyznach i dystansach  (stójka, klincz, parter).

Ochraniacz goleń i śródstopia

DSCF1586

Ochraniacze goleń-stopa  nie są niezbędne od pierwszych zajęć. Jednak podczas trenowania obrony przed kopnięciami na strefę kroku, obrony przed niskimi kopnięciami okrężnymi ochraniacz ten staje się niezastąpiony. Nie kupuj ochraniaczy piłkarskich, nie sprawdzają się do sportów i systemów walki.

Rękawice sparingowe bokserskie

DSCF1591

Nie mogą powodować obrażeń na twarzy sparing-partnera. Mają zastosowanie podczas nauki technik uderzanych w tzw. stójce.

Kask bokserski treningowy z maską (kratą)

kask

Kask wykonane z grubej (ok.25 mm) pianki, dobrze amortyzujacej uderzenia. Maksymalnie zabudowane, chroniące brodę, kości szczęki i policzkowe oraz tył głowy. Dzięki solidnej plastikowej kratce, mocowanej do kasku za pomocą rzepów,  zabezpieczają  przed kontuzjami nosa.

 

Nie muszą Państwo kupować atrap broni tj. nóż, pałka, pistolet, długa broń etc. gdyż nasz klub dysponuje takim sprzętem i zawsze wydaje go na potrzeby zajęć trenującym.

Inne gadżety klubowe – możliowść zamówienia u instruktora prowadzącego zajęcia.