Gru 282017
 

W dniu 10.12.2017 r. Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki (WSSW), na czele z Robertem Budnym, Wicemistrzem Świata Krav Maga, zorganizowało i przeprowadziło pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Krav Maga.

Turniej rozegrano w Nowej Hali Dydaktyczno-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, przy ulicy Olimpijskiej.

W zawodach wzięli udział zawodnicy i sędziowie z kilku międzynarodowych organizacji Krav Maga. Nie zabrakło także zagranicznych delegacji. Podczas zawodów zabrał głos reprezentant Francji, Delegat Alain Formaggio  z Krav-Maga International Federation, który podkreślił, że zawody cieszą się coraz to większą popularnością, a co za tym idzie przyczynia się to do promocji Krav Maga na całym świecie.

Zawody były odpowiedzią na rozgrywane od kilku lat Mistrzostwa Francji (Paryż), Mistrzostwa Świata (Jerozolima) oraz Mistrzostwa Europy (Florencja). Były także pewnego rodzaju memoriałem ku pamięci Twórcy systemu Grand Master Imi Lichtenfelda oraz eliminacjami do udziały w Mistrzostwach Europy Krav Maga (17.11.2018r. Florencja). Udział w zawodach był otwarty dla wszystkich zarówno startujących (bez podziałów na organizacje/federacje itp.) jak gości, którzy mogli zająć miejsca na bezpłatnych trybunach. Mistrzostwa polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach. Rywalizowano w kategorii: kobiet, mężczyzn, duetów mieszanych (kobieta i mężczyzna) oraz „Open” (wszyscy zawodnicy razem bez podziału na kategorie i stopnie zaawansowania). Każdy pokaz trwał 1 minutę 30 sekund. Zespół miał do wykorzystania po dwie atrapy broni długiej, krótkiej, pałek i noży.  

Grono sędziowskie składało się z instruktorów organizacji zgłoszonych do udziału w zawodach. Pięciu sędziów maty, sędziego głównego oraz dwóch sędziów czasu. Eliminacje rozegrano systemem punktowym. Zawodników oceniano w skali od 1-5 punktów (z możliwością oceny 0,5 pkt, np. 1,5; 2,5 itp.). Jury przede wszystkim zwracali uwagę na poprawność wykonywanych technik  (bez względu na różnice szkoleniowe pomiędzy formami danych organizacji), różnorodność demonstrowanych technik, dynamikę, tzw. timing, realizm pokazu oraz ekspresję. W półfinałach i finałach pojedynki rozstrzygano systemem tzw. chorągiewek – czerwony vs. biały, polegającym na demonstracji technik przez oba zespoły (zestawionych w pary poprzez kwalifikację punktowe z eliminacji) przy czym jednemu przypisany był kolor czerwony, a drugiemu biały. Po obu pokazach na sygnał sędziowie wskazywali zwycięzcę poprzez flagę czerwoną lub białą.

Wszyscy startujący zaprezentowali wysoki poziom, dzięki czemu widzowie zgromadzenie na trybunach mogli na własne oczy zobaczyć różnorodność i wszechstronność systemu Krav Maga w odparciu agresora zarówno nieuzbrojonego jaki zaopatrzonego w broń.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z hologramem WSSW, koszulki i prezenty od partnera Suple4Fit i firmy Olimp. Zwycięscy stanęli na podium i uhonorowani zostali pięknymi pucharami i medalami.

Zawody były współfinansowane przez WSSW i Urząd Miasta Poznania – Wydział Sportu.

Partnerzy imprezy: AWF Poznań (Zakład Sportów i Edukacji Obronnej), ISOPACK, Lambit, Suple4Fit, Samuraj, Sutemi.

Foto: D.Kawicka, M.Kaszuba, M.Budny,
Zarząd WSSW pragnie bardzo serdecznie podziękować
partnerom i wszystkim startującym oraz raz jeszcze pogratulować zwycięzcom imprezy.
Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Krav Maga to nasz wspólny sukces.

Kolejna druga edycja zawodów wstępnie zapowiedziana jest na 20.10.2018r. (Poznań).

 

WYNIKI
I Kategoria „OPEN”:

 1. Krzysztof Cetera i Patryk Wrzesiński
 2. Adam Płócienniczak i Mikołaj Woźniak
 3. Krzysztof Łuksza i Jakub Rausch
 4. Maciej Klimas i Matusz Grzelczak

II Kategoria stopnie uczniowskie kobiety:

 1. Magdalena Walińska i Mirella Kurzawa
 2. Nicole Wojdak i Amelia Paczos
 3. Oktawia Połczyńska i Agnieszka Gackowska
 4. Gabriela Żyśko i Katarzyna Górska

III Kategoria stopnie uczniowskie mężczyźni:

 1. Patryk Wrzesiński i Krzysztof Cetera
 2. Szymon Kaszuba i Aleksander Tarko
 3. Andrzej Gackowski i Tomasz Szymanowski
 4. Tomasz Zimniak i Adrian Łojewski

IV Kategoria stopnie uczniowskie duety mieszane:

 1. Agnieszka Gackowska i Andrzej Gackowski
 2. Oktawia Połczyńska i Szymon Kaszuba
 3. Katarzyna Górska i Jacek Górecki
 4. Agnieszka Dzierbunowicz

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.